GDO Test Laboratuvarı


Ürününüz GDO testi gerektiriyorsa, seçeceğiniz laboratuvar mutlaka GDO testi konusunda derinlemesine bir deneyim sahibi olmalı ve bunun yanında gerekli teknolojik ekipmanlara ve akreditasyonlara sahip omalıdır.

GDO Test Laboratuvarı

Daha deneyimli bir laboratuvardaki müşteri hizmetleri uzmanları, hedeflerinize ulaşmak için uygun maliyetli bir GDO test planının seçiminde rehberlik sunabilecek ve bu da maliyetli yanlış adımlardan kaçınmanıza yardımcı olabilecektir. Ayrıca, ticari işlemlerinizi etkileyebilecek ilgili düzenleyici sorunları tartışabilir ve hedeflerinizin ışığında test sonuçlarınızı anlamanıza yardımcı olabilirler.

Doğru GDO laboratuvarı seçimindeki ilk adım deneyimi olan bir laboratuvar seçmektir. En büyük başarı için GDO testi konusunda en az 10 yıllık deneyime sahip bir laboratuvarla çalışmalısınız.

Her üreticiye ve her ürüne uygun tek bir GDO test yapısı yoktur. Bunun yerine, hedeflerinize ulaşmak için doğru testi veya test grubunu seçmeniz gerekir. Besin zincirinde tohum, içerik ve bitmiş ürün düzeyinde birçok farklı GDO türü bulunabilir ve gereksinimler, hangi testlerin gerekli olabileceğine göre değişir. 

Bazı laboratuvarlar GDO testleri sunabilir, ancak her GDO testi için veya spesifik testler için gerekli deneyime yada akreditasyona sahip olmayabilirler.

Deneyimli bir test laboratuvarındaki müşteri hizmetleri uzmanları, ihtiyacınız olan spesifik GDO testlerini belirlemenize yardımcı olabilir. Gereksinimlerinizi karşılayacak belirli bir GDO test planının seçiminde yardım için laboratuvarla mutlaka iletişime geçmelisiniz.

ISO 17020, laboratuvar akreditasyonu için uluslararası standarttır. Dünya çapındaki laboratuvarlar için test ve kalibrasyonda yeterlilik gerekliliklerini belirtir. Sektörün tartışmasız mükemmellik ölçüsü olan ISO 17020, yasal olarak savunulabilirlik, güvenilirlik ve saygının sağlanmasına yardımcı olur. 

Laboratuvara GDO testi için ISO 17020'ye göre akredite olup olmadığını sorun. Analiz raporunda ISO 17020 akreditasyon mührünün bulunması, laboratuvarın kullanılan belirli testler için akredite olduğunu doğrular.

GDO test laboratuvarı, GDO testleri, NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek, belgelendirme veya test başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.