GDO Test Laboratuvarı Nasıl Seçilmeli?


GDO testler söz konusu olduğunda numunelerinizi analiz etmek için deneyimli bir test laboratuvarı seçmeniz, hem güvenlilir ve kesin sonuçlar almanız, hem de maliyetlerinizi doğru belirlemeniz açısından oldukça önemlidir.

GDO Test Laboratuvarı Nasıl Seçilmeli?

GDO testleriniz için seçeceğiniz laboratuvarın, ürününüz için doğru testleri yapmasını, doğru sonuçlar vermesini ve bunları sizin için net bir şekilde yorumlamasını beklersiniz.

Daha deneyimli bir laboratuvardaki müşteri hizmetleri uzmanları, hedeflerinize ulaşmak için uygun maliyetli bir GDO test planının seçiminde rehberlik sunabilecek ve bu da maliyetli yanlış adımlardan kaçınmanıza yardımcı olabilecektir. Ayrıca, ticari işlemlerinizi etkileyebilecek ilgili düzenleyici sorunları tartışabilir ve hedeflerinizin ışığında test sonuçlarınızı anlamanıza yardımcı olabilirler.

Deneyimli bir test laboratuvarındaki müşteri hizmetleri uzmanları, ihtiyacınız olan spesifik GDO testlerini belirlemenize yardımcı olabilir. Gereksinimlerinizi karşılayacak belirli bir GDO test planının seçiminde yardım için laboratuvardaki uzmanlarla mutlaka iletişime geçin.

Doğru sonuçlar verdiği bilinen bir laboratuvarı seçmek, yalnızca en iyi seçiminiz olmakla kalmaz, aynı zamanda gönül rahatlığı sağlar ve şirketinizin itibarının zedelenmesi riskinden sizi korur.

ISO 17020, laboratuvar akreditasyonu için uluslararası standarttır . Dünya çapındaki laboratuvarlar için test ve kalibrasyonda yeterlilik gerekliliklerini belirtir. Sektörün tartışmasız mükemmellik ölçüsü olan ISO 17020, yasal olarak savunulabilirlik, güvenilirlik ve saygının sağlanmasına yardımcı olur.

Laboratuvara GDO testi için ISO 17020'e göre akredite olup olmadığını sorun. Analiz raporunda ISO 17020 akreditasyon mührünün bulunması, laboratuvarın kullanılan belirli testler için akredite olduğunu doğrular.

GDO test laboratuvarı, GDO testleri, NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.