GDO Laboratuvar Analizi


GDO testi dünyadaki en hızlı büyüyen segmenttir. Avrupa gibi bazı bölgelerde gıda zincirinde GDO'lu ürünlerin kabulü çok düşük olmasına rağmen, üretilen GDO'ların sayısı artmaya devam ediyor. Çoğu ülkede GDO'lar tarım, gıda ve gıda üretiminde yasal olarak düzenlenmiş bir unsurdur.

GDO Laboratuvar Analizi

Üreticiler ve perakendeciler, doğru etiketleme ve yönetmeliklere uyum için temel olarak hammaddeleri, çeşnileri ve ürünleri hakkında güvenilir bilgilere ihtiyaç duyarlar.

Gerçek zamanlı PCR kitlerinin sağlayıcıları, önceden karmaşık ve zaman alıcı GDO analitik sürecini herhangi bir gıda laboratuvarı için kullanımı kolay gerçek zamanlı bir uygulama haline getirdi.

Laboratuvarda mevcut kit sistemlerine göre GDO analizleri günümüzde kolaylıkla yapılabilmektedir. DNA ekstraksiyonu, iş ve zaman yoğun geleneksel yöntemlerin aksine basitleştirilmiştir. Spinfiltre veya manyetik boncuk bazlı kitler, en azından geleneksel yöntemlerin verimliliğine ulaşır ve ayrıca otomatik sonuçlara da izin verir.

GDO taraması için modern multipleks PCR yaklaşımları, işleme ve yorumlama açısından optimize edilmiştir. Sonuçların maksimum güvenilirliğini sağlamak için l ekstraksiyon ve PCR kitleri doğrulanmıştır.

Gerekli ekipman aynı olduğundan, GDO analizi, halihazırda gerçek zamanlı PCR kullanan herhangi bir laboratuvara entegre edilebilir. Numune türlerine bağlı olarak uygun homojenizasyon araçları gereklidir. GDO analizine başlayan laboratuvarlar için özel izin gerekmemekte ve GDO analizinin değeri yüksek olduğundan yatırımın hızlı geri dönüşü sağlanmaktadır.

GDO laboratuvar analizleri ve NON GMO sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.