NON GMO Sertifikasyonu Doğrulama Adımları


NON GMO sertifikasyon programı ve buna bağlı etiketleme, doğal ürünler endüstrisindeki en hızlı büyüyen etikettir ve pazar hacmi yıllık 26 milyar doları aşmaktadır. Kuruluşumuzun sunduğu NON GMO Etiketi, tüketicilerin en güvendiği etiketlerden biridir.

NON GMO Sertifikasyonu Doğrulama Adımları

NON GMO sertifikasyon programındaki ilk adım öncelikle güvenilir, bağımsız, uluslararası akreditasyonlara sahip üçüncü taraf yetkili bir kuruluşa sertifikasyon başvuru yapmayı gerektirir.

İlgili ürünün kapsama uygun olup omadığı belirlendikten sonra seçilen kuruluş ile sözleşme aşamasına geçilir. Kuruluşumuz NON GMO sertifikasyonu kapsamında Ürün Doğrulama Adımlarınızı tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Başvuru, sözleşme ve diğer prosedürler hızlı bir şekilde sonlandırıldıktan sonra ürün doğrulama adımına geçilir. Daha sonra sizden, satın alma kanıtları, tesisiniz için standart işletim prosedürleri ve malzemeleriniz için analiz sertifikaları gibi belgeler ve dokümanlar talep edilebilir.

Yüksek riskli ürünler ve bunların türevleri için testler ve/veya beyanlar gereklidir ve testler gerekli akreditasyonlara sahip anlaşmalı laboratuvarlarımız tarafından tamamlanmalıdır. Bunun yanı sıra tesisinizin yerinde incelenmesi gerekebilir.

Değerlendirmeniz başarıyla tamamlandıktan sonra, NON GMO sertifikanız hazırlanarak tarafınıza teslim edilir. Sertifikasyona sahip firmalar NON GMO etiketini ürünlerinde ve ilgili promosyon malzemelerinde kullanabilirler.

En son adım olarak yıllık yenilemeler ve denetimler belirlenir. Eğer sertifika geçerliliğinizi korumak istiyorsanız yıllık denetimler gereklidir.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.