NON GMO Sertifikasının Diğerlerinden Farkı Nedir?


GDO'lu ürünler artık hayatımız bir parçası ve kafamızı çevirdiğimiz her yerde ve her sektörde, farketmesekte onlara rastlamaktayız.Genetiği değiştirilmiş organizmalar, genetik materyali bir laboratuvarda genetik mühendisliği yoluyla yapay olarak manipüle edilmiş canlı organizmalardır. 

NON GMO Sertifikasının Diğerlerinden Farkı Nedir?

Bu, doğada veya geleneksel melezleme yöntemleriyle oluşmayan bitki, hayvan, bakteri ve virüs genlerinin kombinasyonlarını oluşturur. Çoğu GDO, herbisitin doğrudan uygulanmasına dayanacak ve/veya bir insektisit üretecek şekilde tasarlanmıştır. 

Bununla birlikte, bitkilerde elmalarda esmerleşmeye karşı direnç gibi diğer özellikleri yapay olarak geliştirmek ve sentetik biyoloji kullanarak yeni organizmalar yaratmak için yeni teknolojiler kullanılıyor. Biyoteknoloji endüstrisinin vaatlerine rağmen, şu anda piyasada bulunan GDO'lardan herhangi birinin artan verim, kuraklık toleransı, gelişmiş beslenme veya başka herhangi bir tüketici yararı sunduğuna dair hiçbir kanıt yoktur.

Kuruluşumuzun geliştirdiği NON GMO sertifikasyon programı ve onunla birlikte pazara sunulan NON GMO etiketi, satın alınmak istenen ürün hangi ürün olursa olsun üzerinde bir NON GMO etiketi taşıyorsa, bu etiketin tüketicide çağrıştırdığı birinci husus, güvendir.

Uluslararası akreditasyonlara sahip, tüm dünyada tanınan, saygın bir kuruluş olarak sunduğumuz NON GMO sertifikasyon programı tüm dünyada tanınır ve güveniliri bir programdır.

Tüketici herhangi bir üründe NON GMO etiketi gördüğünde ürünün her türlü genetik modifikasyondan uzak olduğuna yüzdeyüz güvenerek rahatça satın alma eylemini gerçekleştirmektedir. İşte bu bizim sertifikamızın farkıdır.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.