NON GMO Sertifikasını Kimler Almalıdır?


GDO bugün hayatımızın her noktasında karşımıza çıkmaktadır. Gıdadan kozmetiğe, tekstilden ilaç endüstrisine kadar her sektörde GDO bileşenlerine rastlamak mümkündür.

NON GMO Sertifikasını Kimler Almalıdır?

Aktif olarak 20 yılı aşkın süredir pek çok sektörde kullanılan GDO teknolojisi, aynı zamanda yıllardır tüketicilerin kafasının karışmaına neden olmaktadır. Bilim insanları GDO'lu ürünlerin şu ana kadar direkt insan sağlığına bir zararını kanıtlayamadılar ancak uzun vadeli kullanım hakkında net bir fikirleri yok. Ayrıca GDO kullanımının getirdiği pek çok farklı çevresel sorunda bulunmaktadır.

Durum böyle olunca geçtiğimiz yıllar içerisinde NON GMO ve GMO Free sertifikasyon ve etiketlerine tüketici açısından büyük bir talep artışı gerçekleşmiştir.

NON GMO sertifikasyonu doğal ürünler endüstrisindeki en hızlı büyüyen etikettir ve yıllık 26 milyar doları aşan bir pazarı temsil eder. GDO'suz ürünler tüketici tarafından giderek artan bir talebe sahiptir ve kuruluşumuzun sunduğu NON GMO sertifikasyonu ve etiketi, bu konuda tüketiciler arasındaki en güvenilir etikettir.

Kuruluşumuzun geliştirdiği NON GMO etiketi, tüketicilere, bir ürünün GDO'suz ürün standartlarını ve kriterlerini tamamen karşıladığına dair güvence verir.

Her geçen yıl büyüyen ve değeri katlanarak milyarlarca doları aşan GDO'suz ürün pazarında, tüketici ihtiyaçlarını karşılamak ve terih sebebi olmak isteyen her sektörden firma NON GMO sertifikasyon programımıza başvuru yapabilir.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.