NON GMO Sertifikası Nasıl Alınır?


Genetiği değiştirilmiş organizmaların kısaltması olan GDO'lar birçok tartışmaya konu olmaktadır. Çoğu ülkede yetiştirilen tüm mısır, pamuk ve soyanın oldukça byük bir kısmını dikmek için GDO'lu tohumlar kullanılıyor, bu da yediğiniz gıdaların çoğunun muhtemelen GDO içerdiği anlamına gelmektedir.

NON GMO Sertifikası Nasıl Alınır?

Çoğu önemli kuruluş ve araştırma, GDO'lu gıdaların güvenli ve sürdürülebilir olduğunu öne sürse de, uzun vade sonuçları hala bilinmediğinden dolayı GDO'lu ürünler tüketici tarafında endişeye yol açmaktadır. Aslında, süpermarketlerdeki gıdaların %80'inin genetiği değiştirilmiş ürünlerden elde edilen bileşenler içerdiği tahmin edilmektedir.

GDO'lu ürünler çiftçiliği çok daha kolay hale getirirken, çevre üzerindeki potansiyel etkileri ve insan tüketimi için güvenlikleri - özellikle çevredeki hastalıklar ve alerjiler - konusunda bazı endişeler vardır.

Çok çeşitli tüketici endişelerinden dolayı GDO'suz ürün pazarı son yıllarda oldukça büyümüş ve hacmi milyar dolarlara ulaşmıştır. Hem tüketiciye istediğini sunarak müşteri memnuniyeti kazanma amacına olan hem de milyar dolarlık bu pazarda rekabet avantajı elde etmek isteyen üreticiler NON GMO sertifikası ve etiketlerine yönelmek zorundadır.

Üretici firmaların talebi üzerine gerekli test, analizler ve denetimler sonrasında yapılan değerlendirme sonucuna göre uygun görüldüğü takdirde firmalara NON GMO sertifikasyonu sunulabilir. NON GMO sertifikası almak ve ürünlerinin ambalajında NON GMO etiketi kullanmak isteyen firmalar kuruluşumuza başvurarak sertifikasyon sürecini başlatabilirler.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.