NON GMO Sertifikası Gerekli mi?


Pazarda her zaman müşteri beklentilerini karşılayan ürünler satın alınmaktadır. Doğal olarak bu durum firmaların satışlarını ve karlılığını arttırmaktadır. Bu yüzden yoğun rekabet koşullarında firmaların faaliyetlerini sürdürebilmeleri, ürünlerde yapılacak yeniliklere bağlıdır.

NON GMO Sertifikası Gerekli mi?

Genetiği değiştirilmiş organizmalar (GDO'lar), normalde doğada bulunmayan özelliklere sahip bitkilerle sonuçlanabilen biyoteknoloji kullanılarak yapılır. Çoğu GDO, herbisitlere karşı daha toleranslı olmak veya kendi pestisitlerini oluşturmak için DNA düzeyinde değiştirilir. Avrupa Birliği üyeleri de dahil olmak üzere dünya çapında otuz ülke, genetiği değiştirilmiş gıda ve ürünlere önemli düzenlemeler getirmeyi seçti.

Peki GDO konusu pazar açısından ne ifade etmektedir? Endüstri analistlerine göre GDO'suz ürünler pazarı yıllık %17 büyüyor ve 2023 yılına kadar 1,1 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

GDO üzerindeki kafa karıştırıcı tartışmaların henüz bir fikir birliğine varmadığı günümüzde, artan tüketici endişeleri NON GMO sertifikaları ve etiketlerine ihtiyacı doğurmuştur. Bir ürünün pazarda başarılı olması için tüketicilerin ihtiyacını karşılaması beklenir. Bu sayede hem müşteri memnuniyeti hem de bu ürünün devamlı müşterisi olma potansiyeli yükselir.

Günümüzde GDO'suz ürüne karşı hızla artan talep karşısında tüm üreticilerin tüketici tarafını düşünerek bu alanda gerekli atılımları yapması beklenir. Pazarda başarılı olmak ve avantajı daima elinde tutmak isteyen firmalar için sertifikasyon büyük bir gerekliliktir. Sertifikasyon sayesinde ürün ambalajında kullanılabilecek ürün etiketleride satın alma tercihlerini doğrudan etkileyecektir.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.