NON GMO Etiketi Nasıl Kullanılır?


NON GMO logosu, tüketicilerde ilgili ürünün hiçbir şekilde genetik modifikasyonla ilişkisi olmadığına dair güven uyandırır ve ürünün gerçekten belirlenen kriterlere uygun olduğu doğrular.

NON GMO Etiketi Nasıl Kullanılır?

Oldukça katı ve ayrıntılı değerlendirmeler sonrasında onaylanan ürünlerin üzerine, sertifika sahibi üretici firmalar NON GMO etiketiyle logoyu ekleyebilirler.

NON GMO etiketler tercih edilebilir olduğu kanıtlanmış ürün veya hizmetleri tanımlayabileceğiniz, tüm dünyada uygulanan genetik modifikasyona uğramamış yada böyle bileşenler içermeyen ürünlerin sertifikasyonu ve etiketleme yöntemi olarak tanımlanırlar. NON GMO etiketleri herşeyden önce çevreyi ve tüketiciyi ön plana koyarak geliştirilmişlerdir.

Kuruluşumuz tarafından tasarlanan NON GMO sertifikasyon prgoramı dünyada ki en saygın GMO Free ürün sertifikasyon programlarından biridir, bir ürünün genetik modifikasyona uğramadığını yada genetik herhangi bir düzenlemeye uğrayan bileşen içermedğini kanıtlar.

NON GMO etiketini, eğer ürününüz zorlu değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayabilirse ve ilgili kriterleri yerine getirebilirse, birkaç kolay adımda ürününüze ekleyebilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra ürününüz gereken süreçler doğrultusunda değerlendirmeya alınır, daha sonra uygunluk değerlendirme aşamasını ve sertifikasyon aşamasını başarıyla tamamladığınızda artık ürünlerinizin ambalajında veya tanıtımlarında NON GMO logosunu kullanabilirsiniz.

NON GMO etiketleri tüm olumlu faydalarının yanı sıra, hem marka algınızı yükseltir hem de tüketici satın alma kararlarını büyük oranda etkileyerek satış hacminize olumlu katkılar sunar.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.