Sertifikasyon

NON GMO Sertifikasyon Programı


GDO'nun uzun vadeli sağlık ve çevresel etkilerine ilişkin artan endişelerinin bir sonucu olarak tüketiciler günümüzde NON GMO veya GMO Free sertifikalı ürünleri aramaktadırlar.

Sertifikasyon

GDO, "genetiği değiştirilmiş organizma anlamına gelir. Genetiği değiştirilmiş olmanın ne anlama geldiği hala hararetli bir şekilde tartışılıyor, ancak GDO'suz olarak etiketlenmiş bir şey gördüğünüzde, bu genellikle üründe kullanılan bitki ve hayvanların genetik yapısının bu amaçlar için değiştirilmediği anlamına gelir.

NON GMO sertifikası ve etiketi, tüketicilere, bir ürünün GDO'suz ürün standartlarına tamamen uygun olduğunu göstermek için kapsamlı bir üçüncü taraf doğrulamasını tamamladığına dair güvence verir.

NON GMO veya GMO free gibi sertifikasyon programları söz konusu olduğunda, üçüncü taraf sertifikaları en iyisidir çünkü iddianın tarafsız, titiz ve şeffaf olmasını sağlarlar. NON GMO sertifikasının amacı, tüm GDO'suz ürünlerin ölçüldüğü bir dizi katı gereklilik oluşturarak, sürdürerek ve kamuya açık tutarak GDO'suz pazarlama iddiasına anlam ve değer sunmaktır.

GDO üzerindeki kafa karıştırıcı tartışmaların henüz bir fikir birliğine varmadığı günümüzde, artan tüketici endişeleri NON GMO sertifikaları ve etiketlerine ihtiyacı doğurmuştur. Bir ürünün pazarda başarılı olması için tüketicilerin ihtiyacını karşılaması beklenir. Bu sayede hem müşteri memnuniyeti hem de bu ürünün devamlı müşterisi olma potansiyeli yükselir.

NON GMO sertifikasyonu doğal ürünler endüstrisindeki en hızlı büyüyen etikettir ve yıllık 26 milyar doları aşan bir pazarı temsil eder. GDO'suz ürünler tüketici tarafından giderek artan bir talebe sahiptir ve kuruluşumuzun sunduğu NON GMO sertifikasyonu ve etiketi, bu konuda tüketiciler arasındaki en güvenilir etikettir.

GDO'lu ürünler genellikle açık bir şekilde etiketlenmez, bu da insanların GDO'lu ürünleri tüketmek isteyip istemediğine karar verme seçeneği olmadığı anlamına gelir. İşte tamda bu sebeple zaten endişeli tüketici NON GMO ve GMO Free etiketlerine inanılmaz bir talep göstermektedir.

Yapılan araştırmalara göre NON GMO etiketi ve sertifikasyonu özellikle tüketici satın alma kararlarında son derece önemlidir. NON GMO sertifikası almak ve ürünlerinin ambalajında NON GMO etiketi kullanmak isteyen firmalar kuruluşumuza başvurarak sertifikasyon sürecini başlatabilirler.

Kuruluşumuz tarafından verilen NON GMO etiketi, tüketicilerde ilgili ürünün hiçbir şekilde genetik modifikasyonla ilişkisi olmadığına dair güven uyandırır ve ürünün gerçekten belirlenen kriterlere uygun olduğu doğrular.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.