NON GMO Vücut Bakım Ürünleri Sertifikası


Tüketiciler giderek daha fazla temiz etiketli vücut bakım ürünleri ve kozmetik ürünleri talep ediyor.

NON GMO Vücut Bakım Ürünleri Sertifikası

Sert kimyasallar, zararlı katkı maddeleri ve GDO'suz ürünler istiyorlar. NON GMO sertifikasyon programı, vücut bakımı üreticilerinin içerik şeffaflığına olan bağlılıklarını göstermeleri için mükemmel bir yoldur.

Şeffaflığa olan bu bağlılık özellikle önemlidir çünkü vücut bakım ürünleri ve kozmetikler gıda ürünleri kadar sıkı bir şekilde düzenlenmemiştir.

Çoğu organizasyon, kurum, kuruluş veya hükümet, bu ürünler için geçerli olan "doğal" veya "organik" gibi terimleri düzenlememektedir. Bu, üreticilerin temiz, GDO'suz bileşenler seçmesinin ve tüketicilere GDO'suz taahhütlerini göstermek için üçüncü taraf testlerine güvenmelerinin özellikle önemli olduğu anlamına gelir.

Vücut bakım endüstrisinde, NON GMO etiketi, bir ürünün biyoteknoloji olmadan üretildiğinin en iyi güvencesidir. GDO'suz ürün doğrulama, tüketici için olduğu kadar üreticiler için de faydalıdır.

Artan talep karşısında önümüzdeki yıllarda ilgili yasalar çıkması beklenmektedir ve bazı ülkelerde GDO'suz iddiada bulunan tüm ürünlerin 2022 yılına kadar üçüncü taraflarca doğrulanmasını zorunlu kılacaktır. GDO şeffaflığı hem alışveriş yapanlar hem de doğal ürün perakendecileri için kilit öneme sahiptir; birçok üretici, bu şeffaflığı vurgulamak için kuruluşumuzun sunduğu NON GMO sertifikasyonuna başvurmaktadır.

GDO'suz vücut bakım ürünleri sertifikası, cilde uygulanan ürünleri tıpkı gıda ürünleriyle aynı şekilde değerlendirir, bu da vücut bakım ürünlerinin yüzde 0,9'luk bir etki eşiğine tabi olduğu anlamına gelir. GDO testi, imzalı yeminli beyanlar ve tesis denetimleri gerekli olabilir.

Genetiği değiştirilmiş organizmalar ve türevleri, vücut bakım ürünlerinde yaygın olarak bulunur. Hayvan kaynaklı girdiler ve içerik maddeleri, yem ve kaba yemlerde GDO'ların yaygınlığı nedeniyle yüksek riskli olarak sınıflandırılmaktadır.

Küçük bileşenler, ana bileşenler olarak kullanıldığında veya ürün olarak değerlendirildiğinde, hayvandan türetilen girdiler, yemlere kadar izlenebilirlik ve değerlendirme gerektirir.

NON GMO sertifikasyon programı standardı, hayvanların uyumlu, GDO'suz bir diyetle beslenmesini gerektirir.

Birçok yaygın vücut bakım bileşeni artık maya, alg veya bakteri gibi genetiğiyle oynanmış mikroorganizmalar kullanılarak sentezlenebilir. Bu mikroorganizmalar, kokular, proteinler ve enzimler gibi genellikle üretmeyecekleri bir bileşiği salgılayacak şekilde genetik olarak modifiye edilirler. Bu süreç (bazılarının sentetik biyoloji dediği), bir fermantasyon tankında endüstriyel ölçekte gerçekleştirilebilir.

Canlı mikroorganizmalar mikro muafiyetler için uygun değildir; değerlendirilmeli ve GDO'suz olmalıdır. GDO'suz ürünlerde genetiği değiştirilmiş mikroorganizmalar ve türevleri yasaktır

NON GMO sertifikasyon programımız, kişisel bakım ürünlerini insan gıdası ile aynı standartta tutar; bu, bu ürünlerin, katı kriterlere uyması gerektiği anlamına gelir.

Vücut bakımı üreticileri, etiketleme ve pazarlama seçimlerinin bir ürünün değerlendirmesini etkileyebileceğinin farkında olmalıdır. Bazı durumlarda, tipik olarak uygun bir girdi, tüketicilerin alışveriş yaparken gördükleri bir ürün etiketinin ana bölümünde metin olarak görünüyorsa, mikro muafiyetten muaf olmayabilir.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.