NON GMO Şeker Sertifikası


Yıllar geçtikçe, pancar şekeri arzı büyük ölçüde genetiği değiştirilmiş pancarlara geçiş yaptı. DNA, şeker pancarlarının ticari bir herbisit olan Round-Up uygulamasına dayanabilmesi için modifiye edilmiştir, böylece verimi arttırır. Ancak birçok tüketici GDO'lu gıdalarda bir sağlık riski algılamaktadır.

NON GMO Şeker Sertifikası

Müşterileri GDO'lu olmayan malzemeleri tercih eden gıda üreticileri için en kolay çözüm, pancar şekeri yerine şeker kamışı kullanmaktır. Ticari olarak satılan şeker kamışı, henüz genetiği değiştirilmemiş bir üründür.

Bazı şeker şirketleri, şeker kamışı için GDO'suz etiketlerine başvurmayı tercih ederken, gerçekte tüketiciler ve markalar, tüm rafine şeker kamışı şekerlerinin şu anda GDO'lu olmadığını bilmelidir.

GDO'suz yeni ürün lansmanlarının çoğunu yönlendiren kategoriler, tüketicilerin sizin için sağlıklı ve daha iyi olduğunu düşündükleri kategorilerdir. Bu ürünler günlük olarak tüketilmekte ve sıklıkla çocuklara yedirilmektedir. Ayrıca çevre için daha iyi olarak algılanırlar. Ek olarak, organik gıdalar için bir prim ödemek istemeyen birçok tüketici için, bir gıda üreticisi bunun yerine GDO'suz bir seçenek sunmak isteyebilir.

GDO'ların insanlar için genellikle güvenli olduğu kanıtlanmış olsa da, giderek daha fazla tüketicinin yedikleri gıdalar hakkında şeffaf seçimler istediğini aşikar. Günün sonunda, GDO'suz şeker kamışı şekerini mi yoksa GDO'lu pancar şekerini mi seçeceğiniz, peşine düştüğünüz tüketici hedefine bağlıdır.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.