NON GMO Probiyotik Sertifikası


Artan GDO'suz gıda trendinin bir başka göstergesi olarak, gıdalarda ve takviyelerde kullanılan faydalı bakteriler olan probiyotik üreticileri, ürünleri için NON GMO sertifikası alıyorlar.

NON GMO Probiyotik Sertifikası

Birçok şirket, hem GDO'suz gıdalar hem de probiyotikler için güçlü trendlerden yararlanmak için GDO'lu olmayan probiyotikleri tanıttı. Probiyotikler, Dünya Sağlık Örgütü tarafından “yeterli miktarlarda uygulandığında konakçıya sağlık yararı sağlayan canlı mikroorganizmalar” olarak tanımlanmaktadır.

Daha fazla insan, sağlıklı bakterilerin bağırsak sağlığı ve daha güçlü bağışıklık için öneminin farkına varıyor.  Yapılan anketlere göre, tüketicilerin yüzde 76'sı probiyotiklerin farkında ve yüzde 70'i probiyotikleri takviyelerden ziyade yiyecek ve içeceklerden almayı tercih ediyor.

Günümüzde tüketiciler, başka bir besin takviyesi satın almak ve onu her gün almak zorunda kalmak yerine, halihazırda tükettikleri gıdalardan daha işlevsel faydalar elde etmek istiyorlar. Ve tüketiciler ve gıda üreticileri de bu gıdaların GDO'suz olmasını istiyor.

NON GMO sertifikasyon programları, özellikle GDO'suz etiketin tüketiciler için daha fazla değere sahip olduğu doğal gıda segmentindeki şirketler için çok önemli hale gelmiştir.

NON GMO etiketine artan haklı tüketici talebi karşısında, müşteri memnuniyetini ve aynı zamanda marka vizyonunu önemseyen, hali hazırda milyarlarca dolara ulaşmış GDO'lu ürün pazarının geleceğini öngören vizyoner üretici firmaların çoğu bu konuda adım atmaya başladılar.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.