NON GMO Bebek Ürünleri Sertifikası


Üç harfli GDO kısaltmasını duymuş ve hatta aileniz için satın aldığınız bazı gıdaların etiketlerinde kullanıldığını görmüş olabilirsiniz. Ancak çoğumuz bunun ne anlama geldiğini ve markaların neden ürünlerinden hariç tuttuğunu gerçekten anlamıyoruz (bu yüzden etiketlerde sıklıkla "GDO olmayan" ifadesini görürsünüz). 

NON GMO Bebek Ürünleri Sertifikası

GDO, esasen doğal olarak meydana gelmeyen bir şekilde değiştirilmiş gıdalara dönüşen genetiği değiştirilmiş organizmalar anlamına gelir. Gıdaları hastalıklara ve böceklere karşı daha dayanıklı hale getirmek, israfı önlemek ve daha sağlıklı hale getirmek için raf ömrünü uzatmak için değişiklikler yapılıyor.

Gerçek şu ki, GDO'ların insanlara, hatta bebeklere herhangi bir zarar verebileceği gerçeğini destekleyecek çok az kanıt var. Ancak, bilim insanları GDO'lu bir mahsulün ticarileştirilmesine ve gıda arzımıza girmesine izin verilmeden önce yıllarca çalışma ve test yapılması gerektiğinide ayrıca belirtmektedirler. Bu durumda sadece 20 yıldır hayatımızda olan GDO'lu besinlerin uzun vadede ne gibi sonuçları olacağı halen tartışmalıdır.

İşte tüm bu nedenlerden dolayı zaten kafası karışık ve güvensiz tüketici, GDO'lar konusunda bebekleri için çok daha fazla endişelenmektedir. peki bebek maması nasıl GDO'lu hale gelebilir?

Bu sorunun cevabı olarak, uluslararası yetkili makamlarca genetiği değiştirildiği onaylanan sadece 10 ürün vardır ve bunlar mısır, soya fasulyesi, pamuk, patates, papaya, kabak, kanola, yonca, elma ve şeker pancarıdır. Bununla birlikte, GDO'ların, hayvanın bu ürünlerden bir veya daha fazlasının beslendiği herhangi bir hayvan ürünü yiyerek sindirilebileceğini belirtmekte fayda var. İşte bu besinlere içeriğinde kullanan bebek mamaları GDO'lu bebek mamaları olarak kabul edilebilirler.

İşte tüm bu nedenlerden ötürü, tüketicinin bu gıda karmaşası karşısında güven duyacağı bir seçenek oluşturmak adına kuruluşumuz tarafından NON GMO etiketi ve sertifikasyon programı geliştirilmiştir.

GMO Free ve NON GMO Bebek Ürünleri etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.