NON GMO Nedir?


Ürünlerin üzerinde gördüğünüz NON GMO (GDO'suz) etiketleri, satın aldığınız gıdada genetiği değiştirilmiş organizma olmadığı anlamına gelir.

NON GMO Nedir?

Genetiği değiştirilmiş, bilim adamlarının, doğada veya melezleme yöntemleriyle meydana gelemeyecek bir şey yaratmak için ürünlerdeki organizmaları yapay olarak manipüle ettikleri anlamına gelir. İşte NON GMO etiketi gördüğünüzde, üründe bu türden bir maniplasyon olmadığını anlarsınız.

GDO'lu veya GDO'suz konularındaki bir sürü tartışma yaşansada, kuruluş olarak tüketici haklarını gözeterek, tüm gıdaların ve diğer ürünlerin her iki şekilde de etiketlenmesi gerektiğine inanmaktayız.

Bugünlerde GDO'larla ilgili en zor şey etiketleme programlarıdır. Birçok üretici ürünlerine "GDO'suz" etiketi eklemektedir ve bu maalesef ki bir pazarlama taktiğidir. Çoğu insan, bu etiketleri gördüğünde, bunun NON GMO Sertifikasyonuna sahip bir ürü olduğunu düşünür. Ancak maalesef öyle olmayabilir.

Bir ürün veya marka resmi olarak NON GMO sertifikasyon programından ve buna bağlı süreçlerden geçmedikçe, içinde GDO'lu veya çapraz kontamine olma ihtimali vardır. 

Kuruluşumuzun sunduğu NON GMO sertifikasyon programından başarıyla geçmiş ve etiketlenmiş bir ürün, katı kriterler ve standartlar çerçevesinde test edilmiş ve onaylanmıştır. Başarılı bir şekilde sertifikalandırılan şirketler, daha sonra ürünlerin GDO'lardan başarılı bir şekilde kaçındığından emin olmak için yıllık denetimlerden geçmek zorundadır.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.