Hakkımızda


Kuruluşumuzun sunduğu, NON GMO sertifikasyon programı, tüketicilerin genetiği değiştirilmiş ürünlerden kaçınabilmesine ve GDO'suz ürünlerin sürdürülebilir üretimini desteklemeye yardımcı olan en etkili program olma hedefindedir.

Hakkımızda

Yıllık olarak %17 oranında artışla yükselen bir trende sahip GDO'suz ürün pazarında tüketiciler, çevresel sürdürülebilirlik, sağlık, kurumsal konsolidasyon ve şeffaflık dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle GDO'suz ürünler ararlar. 

Tüm canlı organizmalar – hayvanlar, bitkiler ve mikroorganizmalar (bakteri veya mantar gibi) – hücrelerinde tüm genlerinin kopyalarını taşır. Bu genler, organizmanın belirli biçimini ve işlevini belirleyen bilgileri tutar. Bir organizmanın belirli özellikleri, belirli genlere veya gen kombinasyonlarına bağlanabilir. 

Genetiği değiştirilmiş Organizmalar(GDO'lar), bu nedenle, özelliklerini bir şekilde değiştirmek için genleri yapay olarak değiştirilmiş organizmalardır. Örneğin, insülin, kan faktörü VIII ve insan büyüme hormonu gibi tıbbi ürünler daha önce insanlardan ve hayvanlardan üretilmişti ve bazıları hafif bir hastalık bulaştırma riski taşıyordu. 

Artık GM teknolojisinin kullanılmasıyla, GDO'lar kullanılarak saf ve güvenli eşdeğerler üretilebilmekte ve bu tür modifiye edilmiş bakterilerin fermenterlerde büyük ölçekte büyütülmesiyle endüstriyel ölçekte miktarlar mümkün olmaktadır.

GDO pazarında net bir etiketleme olmaması, tüketicilerin bunlardan kaçınmak için GDO'suz sertifikalı ürünleri aktif olarak araması gerektiği anlamına gelir. Uyumluluğu sağlamak için bağımsız yıllık denetimler ile kuruluşumuzun geliştirdiği NON GMO sertifikası, tüm üreticilerine sağlam, güvenilir ve son derece rekabetçi GDO'suz etiket iddiası sunar.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.