Akreditasyonlarımız


Kuruluşumuz tarafından geliştirilen NON GMO sertifikasyon programı, genetiği değiştirilmemiş ürünler üreten işletmelerin bu iddialarını resmi olarak kanıtlamasını ve tüketicinin güvenle satın alma kararını vermesini sağlamak amacı taşımaktadır.

Akreditasyonlarımız

"GDO", Genetiği Değiştirilmiş Organizma anlamına gelir ve genetik materyali doğal olmayan yollarla değiştirilmiş bitki, hayvan veya diğer organizmaları ifade eder. Gıdalarla ilgili "GDO'lu olmayan" bir iddia, tüm bileşenlerin, genetik materyali bir laboratuvarda yapay olarak değiştirilmemiş bitkilerden, hayvanlardan veya diğer organizmalardan elde edildiğini ileri sürer.

Bir ürünün NON GMO iddiasını kanıtlamak için çok çeşitlik laboratuvar testlerinde ve süreç değerlendirmelerinden geçmesi gerekir. Tüm bu denetlemelerin ve testlerin gerekli akreditasyonlara sahip yetkili kuruluşlar ve laboratuvarlar tarafından yapılmaı gerekmektedir. Aksi takdirde ürün GDO'suz olma iddiası hiçbir anlam ifade etmez.

Kuruluşumuzun sunduğu sertifikasyonlar uluslararası geçerlidir. Akreditasyon konusunda EAF Accreditation ile birlikte çalışmaktadır. EAF Accreditation, uluslararası standartlara ve gerekliliklere uygun olarak çalışan, kamu yararını göz önünde bulundurarak bütünlük ve tarafsızlığını koruyan ve bağımsız, tarafsız ve şeffaf bir akreditasyon kuruluşudur.

EAF tarafından alınan kararlar herhangi bir ticari veya mali yükümlülüğe tabi değildir. Kuruluşumuz tarafından geliştirilen gıda güvenliği standardı çerçevesinde EAF Accreditation, dünyanın çeşitli yerlerindeki yetkili kuruluşları akredite etmektedir.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.