GDO'suz Yem Neden Önemlidir?


Süt ürünleri, yumurta, et veya diğer hayvansal ürünleri yiyorsanız, GDO'suz bir geleceği korumaya yardımcı olmanın en büyük yolu, NON GMO etiketli ürünleri seçmektir. 

GDO'suz Yem Neden Önemlidir?

Bir hayvanın ne yediğinin neden önemli olduğunu merak ediyorsanız, şunu düşünün: neredeyse tüm GDO'lar iki özellikten biri veya her ikisinin birleşimi için tasarlanmıştır. 

Bu özellikler, bir bitkinin Roundup gibi bir kimyasal pestisit ile doğrudan püskürtülebildiği ve hayatta kalabildiği ve herbisit toleransı veya bir bitkinin Bt toksini ürettiği, böylece bir böceğin bitkinin herhangi bir bölümünü yerse bunu yapacağı böcek ilacı üretimidir. Sürdürülebilirlik açısından bakıldığında, bu özelliklerin çevre ve gıda sistemimiz için ciddi sonuçları olabilir.

Şu anda, bir hayvanın yeminin ne kadarının GDO olduğunu öğrenmek için ürünlerini test etmenin bir yolu yok. Başka bir deyişle, %100 GDO'lu diyetle beslenen bir ineğin sütünü test edebilir ve "tespit edilemedi" sonucu alabilirsiniz. 

Bir hayvanın GDO yiyip yemediğini bilmek istiyorsanız, yemin kendisini test etmeniz gerekir. GDO'suz yemi güvence altına alma, sürekli testler yapma ve tedarik zincirini ayrı ve izlenebilir tutmanın zorlukları önemlidir, ancak artan sayıda şirket bu taahhüdü yerine getirmek için adım atıyor. 

Süt ürünleri, yumurta veya et üzerinde NON GMO etiketini gördüğünüzde, hayvan yeminin test edildiğinden emin olabilirsiniz ve bu başka hiçbir etiketin garanti etmediği bir şeydir.

GMO Free ve NON GMO etiketi ve sertifikasyonu ile ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinmek veya belgelendirme başvurusunda bulunmak için uzman ekibimize ulaşmaktan çekinmeyiniz.